Walne zebranie Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego

W piątek 19 lutego odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu. Celem zebrania było złożenie wymaganych sprawozdań wybór władz stowarzyszenia. Zgromadzonych gości przywitał Prezes stowarzyszenia Pan Henryk Gmyrek, następnie powierzono prowadzenie zebrania Panu Szymonowi Jędrzejowskiemu. Po stwierdzeniu wymaganego kworum, wybrano komisję skrutacyjną do nadzorowania wyborów nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej.

Jako pierwszy głos zabrał Pan Henryk Gmyrek, który przedstawił sprawozdanie z działalności stowarzyszenia w ubiegłym roku. Głównym zadaniem jakiemu poświęcił się zarząd stowarzyszenia było przejęcie od inwestycji pt „Park Etnograficzny w Niechorzu”. Pierwotnie park miał być budowany przez gminę Rewal ale stało się to niewykonalne. Uchwałą Rady Gminy projekt został przekazany Stowarzyszeniu i ono formalnie zostało inwestorem w kwietniu 2015 r. Rozpoczęto już pierwsze prace budowlane, wylano fundamenty pod wiatrak typu „koźlak” który będzie jedną z atrakcji parku. Najważniejszą informacją przekazaną przez Prezesa było to, że Park Etnograficzny został zakwalifikowany do programu „Wrota Czasu” i jest spora szansa, że inwestycja ta uzyska nawet 85% dofinansowania ze środków unijnych (!) Jak widać, wszystko jest na dobrej drodze aby Gmina Rewal wzbogaciła się o kolejną, wyjątkową atrakcję.

Następnie głos zabrała Pani Martyna Sałek – Dyrektorka GOK, która przedstawiła krótkie sprawozdanie na temat Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Pani Dyrektor oprócz informacji na temat bieżącej działalności i bogatej ofercie kulturalnej, opowiedziała o filmie dokumentalnym pt „Rybacy w sieci” zrealizowanym przez Telewizję Republika przy współudziale Muzeum.

W kolejnym punkcie zebrania odczytano sprawozdanie finansowe, sprawozdanie komisji rewizyjnej oraz przedstawiono plan finansowy na rok 2016, który wywołał żywą dyskusję. Głos zabrał między innymi przedstawiciel Banku Spółdzielczego, który powiedział, że uzyskanie kredytu na wkład własny (15% inwestycji) jest jak najbardziej realne, ale Stowarzyszenie już powinno rozpocząć prace nad profesjonalnym biznes planem.

Najważniejszym punktem wieczoru były wybory władz stowarzyszenia. Po zakończeniu procedury w nowym zarządzie zasiedli: Henryk Gmyrek – Prezes, Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk – Zastępca Prezesa, Szymon Jędrzejowski – Skarbnik, Zbigniew Baszak – Sekretarz, Szymon Kral – Członek zarządu. Do komisji rewizyjnej weszli: Mieczysław Dec – Przewodniczący, Aleksandra Budner – Wachowiak i Lucyna Kuzicka.

Ostatnim punktem zebrania było przegłosowanie zmian w statucie stowarzyszenia, przyjęcia planu finansowego i planu działania na rok 2016 oraz przystąpienia do Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego. Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników na znakomity rybny poczęstunek.

Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego przyjęło bardzo ambitny plan na najbliższe lata więc życzymy sukcesów w jego realizacji i oczywiście będziemy informować o postępach


 • Ceny biletów

  PLN 19,00 PLN
 • Typ blietu

  Grupowy od 7-40 osób
 • Ważność

  1 - 2 doby
 • Lokalizacja

  Park Etnograficzny
 • Scieżka edukacyjna

  Rybołówstwo

Dodatki

Na miejscu

Dla dzieci

Moc atrakcji, loterii, rybackich fantów, ciekawostek, eksponatów, animatorów i historyków.

Dla dorosłych

Moc atrakcji, loterii, rybackich fantów i pamiątek, ciekawostek, eksponatów, wskazówek, ciekawych wykładów.

Park Etnograficzny
ul. Polna
72-350 Niechorze

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SCIEŻKI EDUKACYJNE
  • Ścieżka "Droga Chleba"
  • Ścieżka "Droga Ryby"
Zobacz także
 • Zasady ochrony danych osobowych
 • Rezerwacja
 • Lokalizacja
 • Regulamin
 • Kariera
 • Kontakt
Wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Rewal dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów endogenicznych poprzez budowę Parku Etnograficznego w Niechorzu.

Park Etnograficzny w Niechorzu © 2021
Wdrożenie dajczak.com.pl
fot. Robert Dajczak