Czy wiesz że?

ciekawostki na temat Rybołówstwa i Parku Etnograficznego
Największa Atrakcja NIECHORZA i Wybrzeża

Ciekawostki o rybołówstwie łodziowym na Bałtyku i
Parku Etnograficznym

Nieraz byliście nad morzem, spoglądaliście na kutry rybackie, na prace rybaków, nieraz spoglądaliście też na budujący się Park Etnograficzny, u podnóża niechorskiej Latarni Morskiej, ale czy wszystko już wiecie? Postanowiliśmy w formie krótkich wpisów przedstawić mniej lub bardziej znane anegdoty, informacje, pojęcia o tematyce łodziowego rybołówstwa bałtyckiego i Parku Etnograficznego.

Park Etnograficzny

W skład kompleksu parkowego wejdą: karczma, budynek wystawowo- konferencyjny, chata rybaka, wiatrak koźlak, wiata na łodzie, piec chlebowy oraz wędzarnia.

"Koźlak"

Pozyskny przez niechorskie Stowarzyszenie MTRM Wiatrak "Koźlak" ze wsi Orkowo w gminie Śrem (woj. wielkopolskie). Prawdopodobnie data powstania wiatraka to rok 1843 – data ta jest wyryta na belce znajdującej się na drugiej kondygnacji (tuż obok koła palecznego).

Ścieżka edukacyjna "Droga Chleba"

Zajęcia edukacyjne Parku Etnograficznego przedstawiające dawny proces powstania chleba, od młócenia przez mielenie mąki w zrekonstruowanym wiatraku, urabianie ciasta, wypiek w piecu chlebowym - na degustacji skończywszy.

Ścieżka edukacyjna "Droga Ryby"

Zajęcia edukacyjne Parku Etnograicznego podczas których zwiedzający będą mogli zobaczyć jak wyglądał kiedyś proces przygotowania sprzętu łownego, aż po przygotowanie potraw z połowów i ich degustację.

Park Etnograficzny

Zachowuje w pamięci pokoleń obraz życia tych, którzy mieszkali na tej ziemi długo przed nami, będzie on również wspaniałą atrakcją turystyczną dla tysięcy gości.

Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego

Celem Stowarzyszenia jest promocja tradycji rybackiej i zawodu rybaka.

Święto Śledzia Bałtyckiego

Piękna impreza plenerowa, której celem jest promocja tradycji rybołówstwa łodziowego nad morzem bałtyckim w miejscowości Niechorze.

Nowe źródło utrzymania

Zmiany jakie postępowały w Polsce, w wyniku nowej sytuacji po roku 1989, pobudziły do działania mieszkańców oraz wymusiły wyjście naprzeciw dynamicznie rozwijającej się gałęzi gospodarki – turystyce.

Dawne źródło utrzymania mieszkańca

Rybołówstwo przybrzeżne było jednym z podstawowych źródeł utrzymania żyjących tu ludzi od niepamiętnych czasów.

Park Etnograficzny
ul. Ludna 22
72-350 Niechorze

BIURO PARKU ETNOGRAFICZNEGO:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SCIEŻKI EDUKACYJNE
    • Od Tabiasza do Matiasa.
    • Od Ziarenka do Bochenka.
Zobacz także
  • Zasady ochrony danych osobowych
  • Rezerwacja
  • Lokalizacja
  • Regulamin
  • Kariera
  • Kontakt
Wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Rewal dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów endogenicznych poprzez budowę Parku Etnograficznego w Niechorzu.

Park Etnograficzny w Niechorzu © 2024
Autor Agencja Filmowa RD
fotografie Robert Dajczak
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
013247