Wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Rewal dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów endogenicznych poprzez budowę Parku Etnograficznego w Niechorzu.
PLANOWANE EFEKTY
W wyniku realizacji projektu pod nazwą „Wzmocnienie potencjału rekreacyjnego i turystycznego Pomorza Zachodniego poprzez budowę parku etnograficznego w Niechorzu - Etap I sposobem na rozwój lokalnego rynku pracy opartego o endogeniczny potencjał gminy Rewal” w gminie powstanie nowa całoroczna atrakcja turystyczna, która oprócz funkcji kulturalnych i społecznych może również pełnić funkcje szkoleniowo-warsztatowe.
Planowane przedsięwzięcie przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej Niechorza oraz Gminy Rewal. Dzięki jego realizacji Miasto będzie mogło zaoferować zainteresowanym turystom atrakcje również od jesieni do wiosny. Nowa oferta turystyczna przełoży się do większego zainteresowania gminą przez potencjalnych gości. Na terenie planowanego Parku Etnograficznego obywać się będą wystawy i ekspozycje zarówno stałe jak i czasowe.
Planowane zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz zorganizowanych grup dorosłych:
„Droga chleba” – zajęcia podczas których uczestnicy biorą praktyczny udział w wypieku chleba;
„Droga ryby” – zajęcia edukacyjne podczas których uczestnicy mogą dowiedzieć się w jaki sposób ryba poławiana w Morzu Bałtyckim przez lokalnych rybaków trafia na nasze stoły.
„Spotkania z historią” - organizowane z osobowościami związanymi zawodowo m.in. z rybołówstwem na terenie woj. zachodniopomorskiego.
Planowane imprezy plenerowe:
„święto śledzia bałtyckiego,
majówka (m.in. występy zespołów folklorystycznych, pokazy rybackie, gry i konkursy dla dzieci i młodzieży,
pokazy tradycyjnych metod wędzenia ryb i wypieków chleba,