Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu

Cele Parku Etnograficznego w Niechorzu

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu

Długa i niestrudzona praca STRB przyniosła efekty, w postaci możliwości realizacji budowy tego centrum edukacji i tradycji rybackiej i rolniczej – Parku Etnograficznego. Dlatego STRB w Niechorzu, bardzo pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomysł budowy Parku Etnograficznego, szczególnie osobom należącym do Komitetu Budowy Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które z czasem przekształciło się w Stowarzyszenie Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego.

Podziękowania należą się również marszałkowi województwa zachodniopomorskiego Panu Olgierdowi Geblewiczowi, vice marszałkowi Jarosławowi Rzepie, Panu Damianowi Gresiowi, za program „Wrota Czasu”, oraz Wójtowi Gminy Rewal. Członkom Zarządu Stowarzyszenia Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego za wytrwałość, wsparcie i zaufanie.

Osoby, które czynnie pracowawły na rzecz Stowarzyszenia i przyczyniły się do powstania Parku Etnograficznego w Niechorzu.

Prezes

Henryk Gmyrek



Skarbnik

Szymon Jędrzejowski


Sekretarz:

Sebastian Kuzicki,

Grzegorz Kosiedowski,


Członkowie:

Mariusz Rakowicz


Komisja rewizyjna:

Mieczysław Dec – Przewodniczący,

Aleksandra Budner-Wachowiak,

Lucyna Kuzicka,

Misja Parku Etnograficznego założonego przez Stowarzysznie

Park Etnograficzny to miejsce, gdzie historia ożywa i przeszłość staje się teraźniejszością. Przenosząc się w czasie do czasów, gdy rybołówstwo łodziowe było codziennością, park zachowuje w pamięci obraz życia tych, którzy tworzyli historię tego regionu. Dzięki niemu turysta może poznać i zrozumieć tradycje oraz techniki rybackie, które powoli odchodzą w zapomnienie.

To nie tylko atrakcja turystyczna, ale także szansa na odkrycie dziedzictwa kulturowego i nauka szacunku dla tradycji przodków. Park Etnograficzny - miejsce, gdzie przeszłość staje się inspiracją dla przyszłości.

Park Etnograficzny
ul. Ludna 22
72-350 Niechorze

BIURO PARKU ETNOGRAFICZNEGO:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SCIEŻKI EDUKACYJNE
    • Od Tabiasza do Matiasa.
    • Od Ziarenka do Bochenka.
Zobacz także
  • Zasady ochrony danych osobowych
  • Rezerwacja
  • Lokalizacja
  • Regulamin
  • Kariera
  • Kontakt
Wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Rewal dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów endogenicznych poprzez budowę Parku Etnograficznego w Niechorzu.

Park Etnograficzny w Niechorzu © 2024
Autor Agencja Filmowa RD
fotografie Robert Dajczak
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
013246